Startuj z PMEDIA.pl »
imieniny:
 :: P M e d i a ::
strona główna redakcja kontakt
    białoruski ukraiński litewski niemiecki
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 19-28.04.2010 Gniew - Warsztaty medialne Skuteczna informacja
foto Po żmudnych przygotowaniach wystartował 19 kwietnia projekt "Szkolny radiowiec" operowany przez Starostwo Tczewskie przy dofinansowaniu przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zajęcia są podzielone na cztery bloki tematyczne i trzy z nich realizuje Instytut Informacji Publicznej z Sopotu. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie uczestniczą w warsztatach dziennikarskich, radiowych i internetowych. Na kwietniowych spotkaniach zatytułowanych "Skuteczna informacja" uczestnicy poznali m.in. zasady przygotowania sylwetki, sztukę autoprezentacji, poznawali podstawowe urządzenia w procesie komunikacji, poznali kodeks etyki dziennikarskiej i najkrótsze formy stosowane w radiu.
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 14.04.2010 Gdańsk - Apel Jasnogórski w intencji poległych w katastrofie
foto Pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, czyli tzw. trzech krzyży w Gdańsku przez cały tydzień wspominani byli wybitni gdańszczanie, którzy zginęli w katastrofie prezydenckiego samolotu. Właśnie w intencji posła Arkadiusza Rybickiego licznie zgromadzeni przyjaciele, koledzy i znajomi odmawiali wieczorem 14 kwietnia o godz. 21 Apel Jasnogórski. Modlitwę poprowadzili kapucyni. Arama - skromnego człowieka, oddanego obywatela, zawziętego piłkarza, czy współautora tablicy 21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w 1980 roku - wspominali bliscy przyjaciele Andrzej Kowalczys i Jacek Karnowski. Dzień wcześniej wspominano Macieja Płażyńskiego. Apele odbyły się także w intencji Anny Walentynowicz, Leszka Solskiego, Andrzeja Karwety, Izabeli Jarugi-Nowackiej, Marii i Lecha Kaczyńskich oraz Przemysławie Gosiewskim.
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 20-21.03.2010 Sopot - Warsztaty z okazji Światowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową
foto Warsztaty dziennikarskie z okazji Światowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową zakończyły w Sopocie zimowy cykl twórczych spotkań pt. "Efektywna prezentacja inicjatyw młodzieżowych". W szkoleniu organizowanym przez Instytut Informacji Publicznej w dniach 20-21 marca wzięła udział młodzież z I LO, Sopockich Szkół Autonomicznych, Zespołu Szkół Handlowych oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Zajęcia prowadzili trenerzy Kazimierz Kobiak i Tomasz Woźniak, którzy zapoznali uczestników z tajnikami sztuki dziennikarskiej. Efektem warsztatów było wspólne stworzenie nowego numeru biuletynu warsztatów dziennikarskich "Lokatorzy" zawierającego m.in. relacje ze spotkania z Martyną Wojciechowską, prezentacje sopockiej sceny hip-hopowej, historię Sopotu, wywiad z koszykarzem Trefla Sopot. W sumie w całym zimowym cyklu wzięło udział ponad sto osób.
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 30.12.2009 Poznań - Europejskie Spotkanie Młodych w Poznaniu
foto Corocznie na przełomie starego i nowego roku Wspólnota Taizé organizuje, za każdym razem w innym kraju, modlitewne spotkania ekumeniczne nazywane Pielgrzymką Pokoju przez Ziemię. Zgromadzonych gości w Poznaniu powitał przeor wspólnoty Taizé brat Alois. Po raz czwarty młodzi Europejczycy zawitali do Polski. Modlitwy, a także obiad i kolacja mają miejsce najczęściej w wielkich halach wystawowych zaadaptowanych specjalnie na tą okazję. W tym roku Europejskie Spotkanie Młodych odbyło się w dniach 29 grudnia - 2 stycznia 2010 roku w Poznaniu. Zdjęcia fotoreportera agencji informacyjnej Platforma Medialna Pmedia Rafała Pawłowicza przedstawiają wspólną modlitwę na halach Międzynarodowych Targów Poznanskich.
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 18.12.2009 Sopot - Sopot w zimowej scenerii
foto Letnia stolica Polski jest urocza nie tylko w wakacje. Małe blisko 40-tysięczne miasto łączące Gdańsk z Gdynią zachwyca również zimą. Piękno podkreśla biały puch, a także kolorowe oświetlenie secesyjnych i eklektycznych kamienic oraz ulic. Z fotoreporterem ruszyliśmy ulicą Tadeusza Kościuszki, będącą jedną z głównej arterii miasta. To tędy podążają turyści, kierując się z dworca kolejowego do mola. Jarmark Świąteczny m.in. z żywą szopką wita nas przed kościołem św. Jerzego u góry ulicy Bohaterów Monte Cassino. Słynny deptak kurortu oraz jego nie mniej znane kafeterie, restauracje i kluby. Obowiązkowy przystanek przy Krzywym Domku, swoim charakterem nawiązującym do prac Jana Marcina Szancera, czy Pera Dahlberga. Na dole Monciaka praktycznie zakończona już jedna z największych sopockich inwestycji. Mieszkańcy czekają jeszcze na wykończenie Domu Zdrojowego z ogromną salą wystawienniczą Państwowej Galerii Sztuki. Centrum Haffnera to także budynek biurowo-parkingowy, handlowo-usługowy, konferencyjny, SPA, sale kinowe, czy hotel Sheraton. Mijamy zakład balneologiczny z latarnią morską... Jesteśmy na finiszu naszej podróży, na Skwerze Kuracyjnym z widokiem na molo i sezonowym lodowiskiem.
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 07.12.2009 Sopot - Sopocki Wolontariusz Roku
foto Dominik Gorski w kategorii indywidualnej i Fundacja Trzeba Marzyć w kategorii wolontariatu grupowego zostali 7 grudnia 2009 roku laureatami pierwszej edycji konkursu "Sopocki Wolontariusz Roku". Po uroczystościach w Urzędzie Miasta Sopotu z okazji międzynarodowego święta wolontariuszy odbyła się debata "Oblicza wolontariatu". Agnieszka Kobierowska z Sopockiego Centrum Wolontariatu zaprezentowała "Profilaktyczny potencjał wolontariatu". Natomiast o bezinteresownym zaangażowaniu i egoizmie opowiadała Kamila Niedźwiedzka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jak mocny jest wolontariat wśród osób niepełnosprawnych mogliśmy się dowiedzieć z wystąpienia Oktawii Radki. "Szaleńczą" metodykę harcerską przybliży zgromadzonym w sopockim magistracie Marta Bednarska z Hufca ZHP Sopot. O rzadko spotykanym wolontariacie pracowniczym mówiła z kolei Joanna Bruzdziak z Fundacji Orange. W gronie prelegentów znalazła się także Karolina Lewandowska z Caritasu Archidiecezji Gdańskiej i Magdalena Madajczyk z Fundacji Dogtor.
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 17.10.2009 Sopot - Europejska Noc Bez Wypadku
foto Szósta edycja kampanii "Europejska Noc Bez Wypadku" odbyła się w sobotę, 17 października. W całej Polsce zaangażowanych było 180 wolontariuszy. Ochotnicy byli obecni w 53 klubach, w dziewiętnastu miastach m.in. w Sopocie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Olsztynie, Warszawie. Podczas wieczoru wolontariusze namawiali kierowców, aby wykazali się odpowiedzialnością i nie spożywali alkoholu po to, by bezpiecznie odwieźć swoich znajomych do domu. Uczestnicy kampanii, na znak przyłączenia się do akcji, zakładali rozpoznawalną, jednorazową niebieską opaskę. W Sopocie partyworkerzy ze Stowarzyszenia Czyste Dźwięki swoje dyżury pełnili w czterech klubach: Kolibie, Paradoxie, Sfinksie i w Tropikalnej Wyspie.
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 07.10.2009 Warszawa - Rozpoczęcie drugiego etapu budowy Stadionu Narodowego
foto Dokładnie rok od rozpoczęcia pierwszego etapu robót budowlanych i pięć miesięcy po rozpoczęciu drugiego etapu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Słowo wstępne podczas uroczystości 7 października 2009 roku oraz Błogosławieństwo Chrześcijańskie wygłosił Kardynał Józef Glemp, Prymas Polski. Zostało odprawione także Błogosławieństwo Prawosławne i Luterańskie. Uroczystego odczytania aktu erekcyjnego dokonał Krzysztof Kolberger, po czym nastąpiło jego podpisanie. Wraz z aktem w jednym z fundamentów stadionu został umieszczony kamień z Galerii Wejściowej Stadionu Dziesięciolecia, flaga Polski i UE, flaga z godłem Warszawy, album z historycznymi fotografiami Stadionu Dziesięciolecia, rysunki dzieci "Pokoloruj Stadion", gazety oraz kilka obiegowych monet i banknotów.
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 23.07.2009 Sopot - Wystawa plenerowa Żołnierze wyklęci
foto Wystawa plenerowa "Żołnierze wyklęci, antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku", która krąży po całej Polsce dotarła 23 lipca do Sopotu. Uroczyste otwarcie z udziałem pomysłodawcy tego projektu zaplanowane jest na poniedziałek 27 lipca o godzinie 15 przy skwerze im. Ks. Władysława Szymańskiego obok Urzędu Miasta Sopotu przy ul. Kościuszki 25/27. Fotografie zebrane przez działacza opozycji demokratycznej i niepodległościowej w PRL Adama Borowskiego pochodzą z archiwów IPN oraz ze zbiorów prywatnych. Zobaczymy tutaj 30 prac prezentujących mało znaną historię zbrojnych organizacji niepodległościowych, walczących o wolną Polskę po II wojnie światowej. Dramatyczne losy polskich rodzin przedstawiane przed pomnikiem Martyrologii Polskich Mieszkańców Sopotu można będzie jeszcze śledzić do 24 sierpnia.
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 23.05.2009 Gdynia - Sezon wycieczkowców. Emerald Princess na nabrzeżu Francuskim.
foto Ruszył sezon wycieczkowców pływających po Morzu Bałtyckim. Po raz kolejny do gdyńskiego portu zawitają wielopokładowi giganci mórz i oceanów. Sezon nowoczesnych olbrzymów potrwa do 20 września, kiedy zawita bermudzki gigant Emerald Princess (o długości 288,70 m). W sumie w gdyńskim porcie liniowce pojawią się 98 razy, kiedy w ubiegłym sezonie było 86 zawinięć. Ale już 23 maja mogliśmy być światkami zacumowania przy nabrzeżu Francuskim "Szmaragdowej księżniczki", która należy do sieci liniowców Princess Cruises. Wycieczkowiec Emerald Princess podczas 11-dniowej wyprawy po Bałtyku zawinie do sześciu miast, a swoją podróż zakończy w Kopenhadze. Natomiast wspomniana "księżniczka" zawita do Gdyni w tym sezonie aż 13 razy. Wybudowany w 2007 roku we włoskiej stoczni Fincantieri luksusowy statek może zabrać na 14 dostępnych dla gości pokładach 3314 pasażerów.
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 08.05.2009 Sopot - Warsztaty Źródła informacji w pracy dziennikarza
foto Uczniowie klasy pierwszej o profilu dziennikarskim w II Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie mają już za sobą szkolenie "Źródła informacji w pracy dziennikarza" organizowane przez Instytut Informacji Publicznej. Kolejne zajęcia odbyły się 8 maja, a jedną z atrakcji były spotkania m.in. z szefem działu opinia Polska Dziennik Bałtycki Lechem Parellem i pełnomocnikiem prezydenta Sopotu ds. organizacji pozarządowych Andrzejem Kowalczysem. W ramach zajęć uczestnicy poznali m.in. rodzaje źródeł informacji w pracy dziennikarza, zasady współpracy z rzecznikami prasowymi, zasady budowy redakcji, stworzyli dwa numery biuletynu warsztatów dziennikarskich "Lokatorzy". Honorowy patronat nad spotkaniami twórczymi sprawował prezydent Sopotu Jacek Karnowski.
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 25-26.04.2009 Brzeziny - Wiosenne warsztaty dziennikarskie w Brzezinach
foto Instytut Informacji Publicznej w Sopocie przeprowadził w Brzezinach warsztaty dziennikarskie pt. "Tworzenie pisma młodzieżowego". Uczestnikami szkoleń w dniach 25-26 kwietnia byli młodzi ludzie z powiatu brzezińskiego, którzy przygotowują Młodzieżowe Brzezińskie Centrum Dziennikarskie. Zajęcia oscylowały wokół kilku głównych zagadnień - pisanie tekstów informacyjnych, źródła informacji prasowej, reportaż, praca rzecznika prasowego oraz kreowanie wizerunku pisma. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie "Wspólna Przyszłość - Polska, Europa, Świat" w ramach projektu "Integracja przez informacje - MBCD" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 17.04.2009 Sopot - Warsztaty Źródła informacji w pracy dziennikarza
foto Trenerzy Kazimierz Kobiak i Tomasz Woźniak w ramach warsztatów "Źródła informacji w pracy dziennikarza" spotkali się z uczniami klasy pierwszej o profilu dziennikarskim w II Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie. Pierwsze spotkanie odbyło się 17 kwietnia 2009 roku, a przyszli adepci sztuki dziennikarskiej poznali m.in.: sztukę pisania tekstów informacyjnych, rodzaje źródeł informacji w pracy dziennikarza, zasady budowy redakcji modelowego pisma. Organizatorem spotkania, które odbywało się w ramach cyklu "Efektywna prezentacja przedsięwzięć młodzieżowych" był Instytut Informacji Publicznej. Natomiast honorowy patronat nad spotkaniami twórczymi sprawował prezydent Sopotu Jacek Karnowski.
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 13-28.02.2009 Sopot - Sztuczne lodowisko na molo
foto Tegoroczne zimowe temperatury były wręcz idealne na warunki do jazdy na łyżwach. Jednak na dworze jest coraz cieplej, toteż w niedzielę, 1 marca miłośnicy białego szaleństwa pożegnali sezon i po raz ostatni wyjechali na sztuczne lodowisko przy sopockim molo. - Zdecydowanie lodowisko w okresie świątecznym i podczas ferii w stosunku do weekendów, czy dni powszednich było najbardziej oblegane. Zanotowaliśmy skok w górę, jeśli chodzi o frekwencję na obiekcie - powiedział platformie medialnej PMedia.pl Marcin Kulwas, zastępca dyrektora Kąpieliska Morskiego Sopot. Na obiekcie organizowane były zabawy i konkursy, a w Sylwestra - bal przebierańców. - Tafla była wynajmowana także dla grup zorganizowanych. Swoje imprezy tutaj przeprowadzili hokeiści. Atrakcją było także spotkanie promocyjne filmu Madagaskar 2 - dodaje Kulwas.
.:: PMEDIA.pl » FotoGaleria » 30.01.2009 Gdynia - Mecz i koncert Feel na otwarcie hali
foto Pojedynek Lotosu PKO BP Gdynia z mistrzem Turcji Fenerbahce Stambuł w dniu 30 stycznia uświetnił otwarcie nowej hali sportowo-widowiskowej w Gdyni. Mecz 1/8 finału Euroligi koszykarek oraz koncert zespołu Feel zgromadził na trybunach ponad 4 tys. widzów. Po dramatycznym spotkaniu koszykarki wicemistrzyń Polski mogły ostatecznie cieszyć się ze zwycięstwa 63:60. Po meczu na kibiców czekał koncert Feel. Piosenka właśnie tego zespołu "Pokaż na co Cię stać" grana jest zawsze przed meczami Lotosu PKO BP Gdynia. Hala z areną o wymiarach 25 x 48 metrów w stanie jest pomieścić 4.010 osób i dodatkowo na płycie rozstawić można 200 krzeseł. Na zewnątrz przewidziano zostało 450 miejsc parkingowych.
Dom Pojednania i Spotkań w GdańskuProjekt & design: Kazimierz Kobiak