strona główna redakcja kontakt
    białoruski ukraiński litewski niemiecki
Działy PMedia:  Sport, Kultura, Społeczeństwo, Turystyka  Serwisy:  IO 2008, Euro 2012, Mundial 2010, EuroBasket 2009
Fotogaleria:  Imprezy sportowe, Warsztaty, W obiektywie fotoreportera Kluby:  Arka, Jagiellonia, Lech, Lechia, Ogniwo, Trefl
Patronujemy:  Puchar Pomorza w koszykówce, Liga Środowiskowa, SLK, Streetball Molo, Do Przerwy 0:1, Polityczni, SLH
Sport
:: Piłka nożna: Letnia edycja turnieju Do Przerwy 0:1 w Gdańsku
:: Piłka nożna: Piłkarska wiosna z Do Przerwy 0:1. Wraca turniej na gdańskich Rozstajach!
:: Koszykówka: Pożegnanie wakacji ze Streetball Molo 2012
:: Piłka nożna: Piłkarskie lato z Do Przerwy 0:1. Zagraj na gdańskich Rozstajach!
:: Piłka nożna: FC New Bronx, Soda, GKS Linia, Rozstaje 2000 i Ekipa tryumfują wiosną w turnieju Do Przerwy 0:1
:: Piłka nożna: Piłkarska wiosna z Do Przerwy 0:1
:: Koszykówka: Streetball Molo 2012 - inauguracja koszykówki ulicznej w Sopocie
:: Piłka nożna: Piłkarska majówka na Rozstajach. Turniej z cyklu Do Przerwy 0:1 w Gdańsku.
:: Koszykówka: Puchar Pomorza na półmetku fazy grupowej
:: Koszykówka: Amatorski Puchar Pomorza i Liga Środowiskowa kobiet - zapisy
» więcej »
.:: SPORT.PMEDIA.pl » Sport » Piłka nożna: Kolbudy ugięły się pod presją Polityków

Piłka nożna: Kolbudy ugięły się pod presją Polityków

Blisko przerwania zwycięskiej passy Polityków i Przyjaciół z Gdańska była reprezentacja Gminy Kolbudy, która po pierwszej połowie meczu prowadziła 3:2. Jednak zjednoczona ekipa Andrzeja Marchela i Andrzeja Kowalczysa pokonała 9 grudnia 2006 roku przyjezdnych 8:3.

PMEDIAZ powodu nieobecności czołowych zawodników Polityków i Przyjaciół m.in. przebywającego obecnie w Rosji Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego i Donalda Tuska, którego zatrzymały obowiązki w Warszawie drużyna błękitnych do rywalizacji przystąpiła z połączonymi siłami granatowych z zespołu Andrzeja Marchela.

Polityczni od kilku już lat rywalizują z zaprzyjaźnioną „jedenastką” z sąsiednich Kolbud. Wspólnie rozgrywają mecze towarzyskie, czy też cyklicznie spotykają się na Memoriale piłkarskim im. Bronisława Myszkowskiego w Kolbudach. A ich pojedynki cechują się niezwykłą walecznością. Mimo wyrównanej konfrontacji dodatni bilans zachowuje trójmiejska formacja.

PMEDIAPoczątek zapowiadał się właśnie po myśli gospodarzy, którzy na boisku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku po golu Zbigniewa Luli objęli prowadzenie. Wkrótce podopieczni kierownika ekipy Piotra Sochowskiego z referatu kultury i rekreacji Urzędu Gminy w Kolbudach obnażyli braki w połączonym zespole Kowalczysa i Marchela.

Brak zgrania błękitno-granatowych skrupulatnie wykorzystali goście i po dwóch bramkach Krzysztofa Grabowskiego oraz jednej Mariusza Błażejczyka oldboje Kolbud wygrywali 3:2. Mogło się wydawać, że kilkumiesięczna dobra passa Politycznych zostanie przerwana. Jednak nic bardziej mylnego, Politycy i Przyjaciele znani są z walki do samego końca i już nie raz potrafili odwrócić losy spotkania - nawet w ostatnich sekundach konfrontacji.

PMEDIAJak się okazało później, przyjezdni poprzestali na trzech bramkach i Zbigniew Staniak w drugiej odsłonie zachował czyste konto. Zjednoczony team do boju porwał Sławomir Chudzicki, który po podaniu Andrzeja Kowalczysa doprowadził do bardzo ważnego wyrównania 3:3. Od tego momentu na murawie istniała już tylko jedna drużyna.

W sobotnie popołudnie strzeleckie umiejętności zademonstrowali Sławomir Chudzicki i Zbigniew Lula - siedmiokrotnie umieszczali futbolówkę w siatce reprezentacji Gminy Kolbudy. Znaczącą rolę w tym pojedynku odegrał były lechista Andrzej Marchel, który umiejętnie zagospodarował środek boiska rozdzielając piłki dobrze dysponowanym tego dnia napastnikom. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną błękitno-granatowych 8:3.

„Nasze mecze są zawsze wyrównane. Jednak tym razem o wygranej zadecydowała dobra predyspozycja naszych napastników oraz nieprzyzwyczajenie drużyny z Kolbud do gry na sztucznej nawierzchni” – komentował po meczu kierownik zespołu Polityków i Przyjaciół Andrzej Kowalczys.

Politycy i Przyjaciele – Oldboys Kolbudy 8:3(2:3): Sławomir Chudzicki 4, Zbigniew Lula 3, Piotr Jurkiewicz 1 – Krzysztof Grabowski 2, Mariusz Błażejczyk 1.

Drużynie Polityków i Przyjaciół w barwach, których grają znane osobistości polityki, sportu i biznesu patronuje platforma medialna PMedia.pl.